image
 

Alergologs

Ambulatorais pakalpojums- Alergoloģija.
Alergologs
sniedz konsultācijas un ārstēšanu alerģisku saslimšanu gadījumā.
Pēdējos 50 gados visās pasaules valstīs strauji pieaudzis tādu alerģisko reakciju kā siena drudzis, astma un ekzēma skaits. Galvenokārt tas ir saistīts ar nelabvēlīgu ekoloģisko stāvokli un izmaiņām ārējā vidē. Ārsts alergologs noteiks alerģiskas reakcijas rašanās cēloni un noteiks optimālu ārstēšanās kursu.

Alergologs nosaka alerģijas cēloņus un novērš tos. Alerģiska reakcija rodas no sīkām  daļiņām (antigēniem), kas var nonākt cilvēka organismā ar ieelpoto gaisu, pārtiku vai tieši saskaroties ar ādu vai gļotādām. Katrs no mums dažreiz nonāk saskarē ar augu ziedputekšņiem, mājdzīvniekiem vai putekļiem, taču ne visiem attīstās alerģiska reakcija. Vairumā gadījumu alerģijas cēlonis nav acīmredzams, un tā noteikšanai nepieciešams veikt rūpīgu izmeklēšanu pie pieredzējuša speciālista. Alergologs rūpīgi izjautā pacientu un noskaidro kas varētu būt alerģiskās reakcijas iemesls un vai agrāk ir bijušas līdzīgas izpausmes. Ārsts analizē alerģisko reakciju pavadošos simptomus, iedzimto noslieci un noskaidro pacienta dzīves un darba apstākļus.
Zemgales veselības centrs piedāvā mūsdienīgu laboratorijas diagnostiku,
pateicoties kurai, ārsts alergologs novērtē pacienta imūnās sistēmas stāvokli un, nepieciešamības gadījumā, veic alergēna (alerģijas izraisītājs) noteikšanas testus. Noskaidrojot alergēnu (tas var būt: mājas putekļi, augu ziedputekšņi, pelējums, dzīvnieku spalva, medikamenti, pārtikas produkti, lateks u.c.), ārsts alergologs nosaka nepieciešamo ārstēšanu, kas ne tikai novērsīs alerģijas simptomus, bet arī atjaunos normālu imūnās sistēmas darbību. Alergologs sīki izstāstīs kāda profilakse Jums nepieciešama, izskaidros, kā izvairīties no saskares ar alergēnu, sniegs ieteikumus  par diētu un dzīves veidu. Visi šie pasākumi var novērst vai apturēt tālāku slimības attīstību.

Alerģija var izpausties kā:
- ilgstoši “aizlikts” degums, iesnas;
- acu apsārtums, konjunktivīts;
- ādas izsitumi, nātrene;
- elpas trūkuma lēkmes;
- hronisks bronhīts;
- bronhiālā astma;
- аtopisks dermatīts;
- hroniski gremošanas traucējumi;
- garastāvokļa svārstības;
- miegainība un pastiprināta nogurdināmība.

- Pakalpojumu apmaksā valsts, ja pacients uzrāda speciālista nosūtījumu
  Pacienta iemaksa


  Pakalpojumu cenrādis

Šo pakalpojumu piedāvā:

Ita Pakalna

Ita Pakalna

Īrisa Tereško

Īrisa Tereško