image
 

Traumatologs - ortopēds

Traumatologs-ortopēds      Traumatologs - ortopēds ir speciālists, kas konsultē, medikamentozi un kirurģiski ārstē kaulu, locītavu, muskuļu, saišu un cīpslu saslimšanas. Biežākās no tām ir kaulu lūzumi un to sekas, locītavu iekaisumi (artrīti, sinovīti), locītavu skrimšļa slāņa nolietošanās (osteoartrozes, hondropātijas), muskuļu pārslodzes, traumas, saišu un cīpslu pārslodzes, iekaisumi un plīsumi (tendinīti, bursīti, ceļu locītavu menisku un krustenisko saišu bojājumi uc.).
Traumatologa – ortopēda specialitatē ietilpst arī mugurkaulāja un tā struktūru bojājumu, traumu seku un deģeneratīvu izmaiņu izraisītu sāpju arstēšana.
Ortopēdijas specializācija ir dažādas lokalizācijas kaulu un locītavu deformācijas, mugurkaulāja deformācijas, stājas un gaitas izmaiņas, pēdu deformējošas saslimšanas.

Kas ir deformējošā osteoartroze un kāda ir ārstēšana?
Locītava mūža laikā tiek pakļauta nepārtrauktai kustībai, triecieniem, ko rada katrs solis, lēciens vai specifisks darbs. Ar laiku locītavu virsmas, kuras klāj skrimšļa slānis, sāk bojāties un nodilt. Kā jau jebkuram kustīgam mehānismam, būtiska nozīme ir eļļošanai. Locītavas ir slēgtas telpas, kas pildītas ar sinoviālo sķidrumu - eļļainu vielu, ko izstrādā sinoviālā membrāna ap locātavu. Sinoviālā sķidruma vissvarīgākā sastāvdala ir hialuronskābe, taču ar laiku tās kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs mainās un locītava vairs nav pasargāta pret triecieniem, pārslodzi, ka arī mainās skrimšļa barības vielu apgāde.
Deformējošās osteoartrozes medikamentozās ārstešanas pamatā ir hialuronskābes preparātu ievadīšana locītavas telpā, tā papildinot un uzlabojot esošā sinovialā šķidruma sastāvu un atjaunojot tā iepriekšminētās funkcijas. Tā rezultatā samazinās sāpes, raksturīgais rīta locītavas stīvums, uzlabojas locītavas kustības. Raksturīgākās locītavas, kuras skar osteoartroze ir plecu, gūžu, ceļu un pēdu locītavas.

Vai ir alternatīva ķīmisko medikamentu lietošanai? Viena no tādām ir homeopātisko preparātu pielietošana locītavu, muskuļu un mugurkaulāja sāpju ārstešana. Homeopātiskie preparāti tiek izgatavoti no dzīvnieku, augu un minerālu izcelsmes vielām un tiem piemīt reparatīvs (remontējošs) un dabīgā balansa atjaunojošs efekts, turklāt efekts ir paliekošs un darbojas plašā reģionā. Pretstatā klasiskajai medikamentu darbībai, kas ķīmiski bloķē vai modificē sāpju pārvadi un iekaisuma procesus, homeopātiskie preparāti normalizē procesus šūnu līmenī un darbojas reģenerācijas virzienā. Protams, efekts nav tūlītējs, diezgan ilgs un nav lēts, taču vērsts uz bojāto struktūru atjaunošanos.

ESTĒTISKĀ MEDICĪNA -veic IPRF (autologās  trombocītiem bagātinātas asins plazmas) ievade ādas atjaunošanas stimulēšanai, vairāk lasīt šeit

HOLISTISKĀ ĀRSTĒŠANA. Holistiskie praktiķi ārstē "visu personu", nevis atsevišķus orgānus un ķermeņa simptomus. Holistiskā medicīna neskata pacientu šauri – ārstējot tikai sasirgušo orgānu, bet gan rauga to kā veselumu. Jau nosaukumā «holistisks» ietverts vārds «veselums» (angļu valodā whole – kopums). Tās pamatā ir visaptveroša (holistiska) pieeja veselībai un tā piedāvā ārstniecību (terapijas), kas iedarbojas uz šiem dažādiem cilvēka līmeņiem. Papildus fiziskā ķermeņa izmeklēšanai apzin arī psiholoģiskos un garīgos aspektus cilvēkā, novērtē pašatveseļošanās spēju. Individualitāti raksturo arī biogrāfija un atšķirīga spēja socializēties. Tas ved pie analītiskiem noteicošiem faktoriem, kurus pielieto, lai šo visaptverošo cilvēka uztveri izmantotu gan diagnostikā, gan terapijā.

 KINEZIOLOĢISKĀ TEIPOŠANA - vairāk lasīt šeit


  Pakalpojumu cenrādis

Šo pakalpojumu piedāvā:

Kaspars Vīksna

Kaspars Vīksna