image
 

Uztura speciālists

Ar pareizu un racionālu uzturu mēs palīdzam savam organismam cīnīties pret slimībām, mazinām iespēju, ka attīstīsies kāda kaite, un vienkārši jūtamies labi, esam skaisti un veseli. Lai to panāktu, dažkārt ir nepieciešams kvalificēta speciālista padoms.
Mūsdienās aizvien biežāk cilvēkiem ir liekais svars, tas var būt gan senioriem, gan cilvēkiem spēka gados, gan bērniem. Ar ko tas ir saistīts? Protams, var vainot produktu kvalitāti, bet tomēr bieži vainīgs ir uzturs, ko mēs apēdam par daudz.
Aptaukošanās var būt vairāku slimību attīstības riska faktors. Ja cilvēks ēd neveselīgi, var paaugstināties asinsspiediens, attīstīties ateroskleroze, sirds un asinsvadu slimības (infarkts, insults), 2.tipa cukura diabēts, onkoloģiskas saslimšanas, neauglība u.c. Liekais svars var būt arī slimības izpausme, piemēram, vairogdziedzera samazināta funkcija, tad kopā ar medikamentiem un diētu var kontrolēt un samazināt svaru.

Medicīnas tēvs Hipokrāts ir teicis „Mēs esam tas, ko mēs ēdam”. Uztura speciālista uzdevums ir palīdzēt cilvēkam uzlabot vai uzturēt veselības stāvokli ar tieši viņam domātu uztura modeli. Uztura speciālists piemeklē konkrētu uzturu ne tikai cilvēkiem ar veselības problēmā, bet arī ikvienam, kuram īpaši jāpiedomā pie savas ēdienkartes, piemēram, topošajām un jaunajām māmiņām bērniņa barošanas periodā, jauniem cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu un noslieci uz lieko svaru, sportistiem, kuriem nepieciešams īpašs uzturs labu rezultātu sasniegšanai.


  Pakalpojumu cenrādis

Šo pakalpojumu piedāvā:

Olga Ļubina

Olga Ļubina