image
 

Lietišķā kinezioloģija

          Lietišķā kinezioloģija ir medicīnas nozare, kas diagnosticē un ārstē funkcionālus traucējumus organismā, izmantojot muskuļu testēšanu. Kinezioloģijas nodarbības laikā kineziologs, izvērtējot jūsu ķermeņa muskuļu darbību, novērš organisma darbības traucējumus. Kinezioloģijā tiek izmantotas anatomijas, fizioloģijas, neiroloģijas, biomehānikas un citu nozaru zināšanas, un terapijas laikā tiek izvērtēti pacienta organisma emocionālie, bioķīmiskie un strukturālie aspekti.

            Attīstoties lietišķajai kinezioloģijai, atklājās konkrētu muskuļu saistība ar konkrētiem iekšējiem orgāniem, mugurkaula skriemeļiem, meridiāniem, dažādu mikroelementu un vitamīnu deficītu organismā, emocijām un daudzām citām likumsakarībām.

            Šai reflektoro likumsakarību ķēdītei pilnvērtīgi nefunkcionējot, rodas vāji muskuļi, aks savukārt maina cilvēka stāju un gaitu, radot sāpes pārslogotajos muskuļos, locītavās, mugurkaulā, galvassāpes, roku tirpšanu, nogurumu, darbaspēju samazināšanos, emocionālas problēmas un citas sūdzības.

            Lietišķajā kinezioloģijā izmanto jēdzienu “veselības triāde”. Tajā ietverti ķīmiskie, mentālie un struktūras faktori, kas līdzsvaro galvenās veselības kategorijas. Veselības triāde ir interaktīva, savstarpēji saistīta, to ir vispusīgi jānovērtē, ņemot vērā iemeslu, kas izraisījis problēmu. Problēma vienā no triādes blokiem var iedarboties uz citiem tās blokiem. Piemēram, ķīmiskā līdzsvara traucējumi var izraisīt mentālus simptomus. Lietišķā kinezioloģija ļauj novērtēt triādes līdzsvaru un uzreiz iedarboties uz bloku vai blokiem, kas zaudējuši līdzsvaru.

            Kineziologa uzdevums ir, izvērtējot visus šos aspektus, atrast piemērotāko terapijas veidu – locītavu mobilizāciju, miofaciālās, kraniālās vai viscereālās tehnikas, meridiānu metodi, nutrientu terapiju vai diētterapiju un novērst problēmu cēloni. Lietišķā kinezioloģija palīdz cilvēka ķermenim atjaunot savas pašārstēšanās un pašatjaunošanās spējas.

Pieraksta tālrunis: 63084627 vai ONLINE !

 


  Pakalpojumu cenrādis

Šo pakalpojumu piedāvā:

Ilze Buša

Ilze Buša

Vita Vītiņa

Vita Vītiņa