image
 

Zobu higiēna


 ZVC Zobārstniecības klīnikas kontakti:  Tālrunis: +371 63024731 vai pieteikties mājas lapā   ONLINE , e pasts: zobarstnieciba@zvcentrs.lv.         Zobu higiēna bērniem un pieaugušajiem ir profilaktiska zobārstniecības procedūra, kurai ir ļoti svarīga nozīme labas zobu un smaganu veselības saglabāšanai. Zobu higiēnista apmeklējums vismaz divas reizes gadā pacientam ļauj regulāri kontrolēt savu zobu veselību un uzturēt zobus veselus. Zobu higiēnas procedūras laikā ar speciāliem zobārstniecības instrumentiem un medicīniskiem līdzekļiem tiek iztīrītas visas grūti sasniedzamās mutes dobuma daļas, likvidējot kaitīgās zobu aplikuma baktērijas un zobakmeni, kas ir galvenie zobu un smaganu problēmas izraisošie faktori.

Zobu aplikums un zobakmens

Zobu aplikums ir mīksta masa, kas veidojas no ēdiena paliekām un mutē galvenokārt uzkrājas gar smaganu malām pie zobu kakliņiem, zobu starpās un zobu rievās (fisūrās) uz kožamās virsmas. Atsevišķi pārtikas produkti, piemēram, saldumi un miltu izstrādājumi, melnā tēja un kafija pastiprināti veicina aplikuma veidošanos. Negatīva ietekme uz zobu veselību ir arī smēķēšanai – nikotīna iedarbībā pastiprināti veidojas zobu aplikums, bet zobi iegūst dzeltenīgi brūnu nokrāsu (līdzīgs efekts ir arī kafijai). Ja zobu aplikums netiek laikus notīrīts, tas baktēriju iedarbības rezultātā sacietē un pārvēršas par zobakmeni, bojājot zobu emalju un veicinot smaganu kabatu palielināšanos. Tā rezultātā pacientam var attīsties zobu kariess, kā arī nopietnas smaganu saslimšanas – gingivīts un parodontīts. Laikus neārstētas, minētās slimības var izraisīt zobu kustīgumu un vēlāk arī pilnīgu zobu zaudēšanu.

Zobu higiēnas nepieciešamība

Tādas ikdienas rūpes par zobiem kā zobu tīrīšana un zobu diega lietošana ir obligātas, taču jāņem vērā, ka ar zobu birsti un zobu diegu nav iespējams pilnībā likvidēt baktēriju izraisīto zobu aplikumu un zobakmeni, jo zobu birste un zobu diegs nenodrošina piekļuvi visām mutes dobuma daļām. Līdz ar to, tajās mutes vietās, kurām ir ierobežota piekļuve, pastāv iekaisuma un infekcijas rašanās risks. Lai izvairītos no iepriekš minētajām problēmām, regulāri jārūpējas par zobu higiēnu gan mājas apstākļos, gan jāapmeklē zobu higiēnists vismaz divas reizes gadā.

Zobu higiēnas procedūra

 Pirms procedūras zobu higiēnists izvērtē pacienta zobu stāvokli, kā arī ar speciālu zobārstniecības instrumentu kontroles nolūkos pārbauda pacienta smaganu kabatu dziļumu. Tādā veidā iespējams noteikt, vai nav sācies smaganu atkāpšanās process – paradontoze. Ja zobu higiēnists konstatē, ka ap pacienta zobiem sakrājies daudz zobu aplikuma un zobus skāris liels zobakmens, zobu higiēnas procedūra tiek veikta vairākos seansos (divos vai vairāk), savukārt, ja zobu aplikums un zobakmens ir salīdzinoši neliels, procedūra tiek veikta viena seansa laikā.

Piedāvājam arī  profesionālu zobu balināšanu ar “PHILIPS ZOOM”


  Pakalpojumu cenrādis

Šo pakalpojumu piedāvā:

Nellija Juškevica

Nellija Juškevica

Inese Vera

Inese Vera