image
 

Jaunumi

Par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem un to saņemšanas kārtību Ukrainas pilsoņiem

07.03.2022

     Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka sadarbībā ar Latvijas Republikas Veselības ministriju ir izveidots informatīvs materiāls par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem un to saņemšanas kārtību Ukrainas pilsoņiem, kuri ierodas Latvijā saistībā ar notikumiem Ukrainā. 

     Aicinām izmantot informatīvo materiālu gadījumos, kad Jūsu praksē, ārstniecības iestādē vai aptiekā vēršas Ukrainas bēglis vai bēgļu ģimene. Informatīvais materiāls ir izveidots A4 formātā, to iespējams nosūtīt elektroniski vai drukāt un izsniegt pacientam klātienes vizītes laikā. Informatīvais materiāls A4 formātā ukraiņu, angļu un arī latviešu valodā ir pieejams NVD tīmekļvietnes sadaļā "Veselības aprūpes pakalpojumi Ukrainas pilsoņiem".

Papildu informācija:

  • Veselības ministrijas 03.03.2022. izplatītā preses relīze "Ukrainas pilsoņiem Latvijā būs pieejama visa valsts apmaksātā veselības aprūpe": https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/ukrainas-pilsoniem-latvija-bus-pieejama-visa-valsts-apmaksata-veselibas-aprupe
  • Veselības ministrijas tīmekļvietnes sadaļa, kurā tiek apkopota visa nozares aktuālā informācija attiecībā uz pakalpojumiem Ukrainas pilsoņiem - "Informācija Ukrainas pilsoņiem"
  • Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sagatavotā informācija par personu apliecinoša dokumenta uzrādīšanu un tālruņu numuriem, uz kuriem Ukrainas iedzīvotājs var zvanīt: Valsts robežsardzei (VR), ja viņa rīcībā nav nekāda dokumenta; Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) - ja nepieciešama vīza: skatīt pievienoto materiālu: