image
 

Jaunumi

Bezmaksas konsultācija pie galvassāpju speciālista

11.03.2011

Migrēna ir viens no galvassāpju veidiem, kam raksturīgas lēkmjveida sāpes vienā galvas pusē. Galvassāpes, ko izraisa migrēna bieži ir ļoti smagas un sāpīgas, turklāt tās bieži pavada vairāki maņas traucējumi, piemēram, gaismas uzplaiksnījumi, roku un kāju tirpšana, slikta dūša un paaugstināta jutība pret gaismu un skaņu. Mokošās migrēnas sāpes var ilgt vairākas stundas vai pat dienas.

Migrēnas cēloņi var būt ļoti dažādi un katram cilvēkam individuāli. Galvenie migrēnas izraisītāji var būt alerģijas, fizisks vai emocionāls stress, neregulārs dienas režīms – ēdienreizes un miegs, smēķēšana, menstruālā cikla izmaiņas u.c. Lai izbeigtu migrēnas lēkmju atkārtošanos, nepieciešams likvidēt faktorus, kas tās izraisa un veicina. Svarīgi ir ievērot pareizu darba un atpūtas režīmu, atturēties no alkoholiskajiem dzērieniem un smēķēšanas, jāēd noteiktā laikā un pietiekami jāizguļas. Tomēr efektīvāko ārstēšanas metodi katra individuālajā gadījumā var ieteikt tikai ārsts, tāpēc migrēnas gadījumā noteikti būtu vēlams konsultēties ar speciālistu.

TESTS
Pārbaudiet, vai Jūsu galvassāpes ir migrēna! Atbildiet uz sekojošiem jautājumiem:
Vai galvassāpes ir vienā galvas pusē?
Vai tās ir ļoti stipras un pulsējoša rakstura?
Vai sāpes bieži pavada nelaba dūša un/vai vemšana?
Vai sāpes pavada nepatika pret gaismu un skaņu?
Vai galvassāpes pastiprinās fiziskas slodzes laikā?
Vai galvassāpes ierobežo ikdienas aktivitātes?

Ja uz vismaz trīs jautājumiem esat atbildējis ar JĀ, tad visticamāk Jums ir migrēna, tāpēc ieteicams griezties pie speciālista.

_______________________________________________________________________________________________
Piesakieties uz bezmaksas konsultāciju pie galvassāpju speciālistes dr. Dainas Jēgeres.

Bezmaksas konsultācija notiks š.g. 6. aprīlī,
Zemgales veselības centrā
no plkst 8:00 - 13:00

Pieteikšanās tālrunis:
27814949