image
 

Jaunumi

Laiks palutināt sevi! Zemūdens masāža

01.12.2008

Ūdensdziedniecība ir viena no senākajām ārstniecības metodēm, kas lietota sāpju mazināšanai, slimību ārstēšanai, relaksācijai un svara samazināšanai.
Tu iegremdējies siltā vannā, klausies nomierinošu mūziku un  baudi, kā stiprākas un vājākas ūdens strūklas izmasē gandrīz it visas tavas ķermeņa vietiņas – pēdas, kājas, rokas, plaukstas un muguru. Izbaudot šo procedūru, brīžiem pārņēma sajūta, ka audi un muskuļi sāk atdzīvoties, un ķermenis kļūst tik viegls, tik viegls...
Lielākā daļa sieviešu un arī vīriešu izvēlas apmeklēt zemūdens masāžu, lai atbrīvotos no liekā tauku slānīša, taču šī masāža ir arī  kā relaksējoša procedūra pēc saspringtas darba dienas, kā līdzeklis, lai atbrīvotos no hroniskām locītavu sāpēm, muguras sāpēm vai ilgstoša satraukuma un stresa, veids, kā ārstēt nervu slimības, it īpaši veģetatīvo distoniju.

Masāžu kurss ir apmēram 10 - 20 reizes. Procedūru ir vēlams atkārtot regulāri, starp katru reizi izlaižot vienu dienu. Kursu atkārtot var pēc 2,5 - 3 mēnešiem. Pašsajūtas uzlabošanās būs jūtama arī pēc dažām reizēm, bet redzamam efektam tomēr vajadzētu iziet veselu kursu.Tāpēc ir izdevīgi iegādāties abonamentu, un 10 procedūru saņemt par brīvu!
Masāžas labās īpašības.
-   Pirmkārt, ūdens masāžas viena no labākajām īpašībām ir saistīta tieši ar vielmaiņas procesu paātrināšanu, un līdz ar to tā palīdz Jums kļūt slaidākam. Šī metode ir efektīvāka nekā ķermeņa ietīšana un citas pret-tauku un pret-celulīta procedūras. Zemūdens masāža ir saudzīgāka pret audiem, siltais ūdens paplašina asinsvadus un līdz ar to aktīvāk šķīdina taukaudus. Protams, notievēšanas procesā ar masāžu vien būs par maz. Par spīti tam, ka tā tiek uzskatīta par pasīvo sportošanu, kas domāta aizņemtiem un slinkiem cilvēkiem, liela daļa sviedru tik un tā būs jāizsvīst sporta zālē, kā arī rūpīgi jāseko līdzi savai ēdienkartei.
- Otrkārt, zemūdens masāža nomierina, jo siltais ūdens ļauj atslābināties muskuļiem. Parastās jeb manuālās masāžas laikā nereti klienti ir saspringti, jo nespēj, guļot uz cietas kušetes, atbrīvoties, savukārt ūdens pelde jau pati par sevi ir nomierinoša, un masāža šo labsajūtu tikai papildina. Savukārt tiem cilvēkiem, kuriem rada nepatīkamas sajūtas parastā jeb manuālā masāža, kad meistars ķermenim pieskaras ar rokām, ūdens masāža tiek ieteikta kā alternatīva.
- Treškārt, zemūdens masāža mazina muguras sāpes un labvēlīgi iedarbojas uz locītavām un to funkcijām. Tāpēc tā tiek plaši pielietota ārstējot kustību- balsta aparātu, muskuļu, sasišu sastiepumus, osteohondrozes un traumu gadījumus.

Zemūdens masāža īpaši ieteicama:
- sievietēm pēc bērniņa dzemdēšanas, jo zemūdens masāža palīdz relaksēties un uzlabot ādas elastību;
- vielmaiņas traucējumu, aptaukošanās gadījumā;
- neirozes, perifērās un centrālās nervu sistēmas slimību un bojājumu gadījumā;
- mugurkaula, balsta – kustību aparāta, locītavu saslimšanu gadījumā, it sevišķi, ja ir kustību ierobežojumi vai limfas atteces traucējumi;
- traumu gadījumā- lauzta roka vai kāja. Masāža palīdz uzlabot asinsriti un limfas riti, un pēc tam jau var sākt muskuļus trenēt arī ar vieglu vingrošanu.

ZEMGALES VESELĪBAS CENTRS PIEDĀVĀ ARĪ VIRPUĻVANNAS UN PĒRĻU VANNAS PROCEDŪRAS.

Virpuļvannas ar dabiskām vielām - ūdens, gaisa un masāžas savstarpējā mijiedarbība masāžas vannā sekmē dziļāku maskas iedarbību, vitamīnu un minerālu iesūkšanos ādā. Āda kļūst samtaini maiga un elastīga. Šīs procedūras laikā jutīsieties kā Kleopatra, uzsūcot sevī skaistuma un veselības eliksīru ar katru ādas šūniņu. Relaksējoša vai tonizējoša ūdens procedūra (atkarībā no temperatūras režīma un ūdens spiediena). Procedūras sākumā, saskaņā ar klienta vēlmēm un pamatojoties uz ārsta rekomendācijām, tiek uzstādīta atbilstoša ārstnieciskā ūdens straumju un spirdzinošo burbuļu programma.

Pērļu vanna- Procedūras  laikā gaisa burbulīši, paceļoties augšup vannā, mehāniski un termiski patīkami kairina ādu. Procedūra uzlabo asins cirkulāciju, pozitīvi uzlādē cilvēka izjūtu emocijas, mazina nogurumu un uzbudinātību. Procedūrai piemīt sedatīvs- nomierinošs efekts.