image
 

Jaunumi

Pasargā sevi no gripas!

15.01.2009

"Zemgales veselības centrs" piedāvā vakcināciju:
- pret gripu;
- pret A hepatītu;
- pret A un B hepatītu;
- pret ērču encefalītu;
- pret dzemdes kakla vēzi
- pret pneimoniju;
   u.c.


Procedūru iespējams veikt ne tikai uz vietas veselības centrā, bet klientam ērtā vietā un laikā.
Piedāvājam korporatīvo pakalpojumu uzņēmējiem- darbinieku vakcinēšanu darba vietā. Mūsu speciālisti vakcinācijas procedūru veiks Jums ērtā vietā un laikā.

Vakcinācijas ir iekļautas apdrošināšanas kompānju polišu apmaksātajos medicīniskajos pakalpojumos.

GRIPA
Gripa ir viltīga slimība -ar to ir iespējams inficēties ģimenē, darbā, uz ielas, visur.
Ar gripu slimam cilvēkam ir augsta temperatūra, izteikts nespēks, sāpes muskuļos, klepus, iesnas, galvassāpes. 15-30% gadījumu rodas smagas komplikācijas, bet daži cilvēki var pat nomirt. Katru gadu slimība skar 5-15% pieaugušo un 15-42% bērnu. 10-12% visu darba kavējumu iemesls ir gripa.
Labākais veids, kā izvairīties no gripas, ir - apturēt to! Vakcinējies pret gripu, pirms epidēmija ir sākusies!
Statistika. Vidēji uz katriem 2000 saslimušajiem viens gadījums ir letāls. Visaugstākie mirstības rādītāji ir bērniem līdz 2 gadu vecumam un veciem cilvēkiem ar hroniskām sirds, plaušu saslimšanām, cukura diabētu un citām hroniskām kaitēm. Mazo izmēru dēļ gripas vīruss var iekļūt visos orgānos. Tas izraisa asinsvadu bojājumus, kā rezultāts ir asinsizplūdums un tūska. Šie procesi var izpausties kā gripas vīrusa pneimonija, gripas encefalīts, gripas miokardīts, gripas enterīts (īpaši bērniem), gripas konjunktivīts u.c.
Gripas simptomi. Augsta temperatūra (līdz 40 °C), drudzis, vispārējs vājums, nespēks, muskuļu un locītavu sāpes, rīkles kairinājums, sauss, rejošs klepus, iesnas ar šķaudīšanu, sāpes acu ābolos, konjunktivīts. Gripa, kā likums, "nogāž" cilvēku no kājām, un ar to tā atšķiras, piemēram, no saaukstēšanās. Saslimušais pirmās 5 slimības dienas ir bīstams apkārtējiem, jo ir infekcijas avots.
Riska grupas, kurām ietacams vakcinēties:  - cilvēki, kas vecāki par 65 gadiem; - cilvēki ar hroniskām slimībām (īpaši sirds, plaušu, nieru slimnieki, cukura diabēta pacienti); - pirmsskolas vecuma bērni; - medicīnas un sociālie darbinieki; - apkalpojošās sfēras darbinieki; - mācību iestāžu darbinieki; - karavīri, skolēni, studenti.
Vakcinācija visā pasaulē ir atzīta kā vienīgā efektīvā gripas profilakses metode. Katru gadu Pasaules veselības organizācija izstrādā rekomendācijas jaunās sezonas vakcīnas celmiem. Līdz ar to gripas profilakse ar vakcīnas palīdzību ir specifiska metode, kas vērsta pret konkrētās sezonas gripas paveidu.
Visas pārējās metodes: ķiploki, medikamenti, homeopātiskie preparāti u.c. ir vispārējas profilakses metodes, kuras noteikti ietekmē procesu, bet negarantē rezultātu.
Kad vakcinēties? Ziemeļu puslodē epidēmijas parasti sākas oktobrī un beidzas martā. Imunitāte pēc vakcīnas iestājas 1-2 nedēļu laikā, līdz ar to par optimālo vakcinēšanās laiku vakcinācijai tiek uzskatīts septembris un oktobris.Vakcinācija pēc šā laika nav bīstama, jo ar inaktivēto vakcīnu (kāda ir arī gripas vakcīna) var vakcinēties pat tad, kad cilvēks jau ir inficējies un nav to pamanījis, jo simptomi vēl nav parādījušies. Šajā gadījumā vakcinācija palīdzēs tikt ātrāk "uz kājām".
Efektivitāte. Atkarībā no dažādiem apstākļiem (indivīda imunitātes stāvoklis, stress, alkohols utt.) 70-90% cilvēku ir garantija nesaslimt ar gripu. Piem., ja vakcinējas 80% no kolektīva, tad saslimstības līmenis šai kolektīvā tuvojas nullei.
Der iegaumēt, ka pretgripas vakcīna par 50% samazina saslimšanu arī ar citām akūtām respiratorām saslimšanām.