image
 

Jaunumi

Skaistas pēdas = veselas pēdas !

19.05.2014

Vasara ir laiks, kad īpašu uzmanību pievēršam pēdu skaistumam!
Lai pēdas izskatītos sakoptas un būtu veselas, par tām jārūpējas visa gada garumā, taču vasarā, kad netiek valkāti slēgti apavi, mēs vēlamies, lai tās izskatītos īpaši labi, tāpēc tās sakopt palīdzēs Zemgales veselības centra
speciālisti-podiatri. Piedāvājam veikt ārstniecisko pedikīru gan veselām, gan problemātiskām pēdām.

 

ĀRSTNIECISKAIS PEDIKĪRS

•  Pedikīru, kura laikā vanno pēdas, drīkst veikt tikai tad, ja tās ir veselas.
Ja ir ādas problēmas: sēnīšu slimības, kārpas, varžacis vai arī pārāk sausa, plaisājoša āda, ieteicams sausais pedikīrs. Tas notiek sausā vidē, izmantojot speciālas aparāttehnoloģijas, ūdeni aizvietojot ar ādu dezinficējošiem, mīkstinošiem preparātiem. Sausais pedikīrs ir īpaši saudzējošs, jo, likvidējot sabiezējušo ādu, kutikulu, netiek traumēts veselais, dzīvais slānis, līdz ar to āda tik ātri nekļūst raupja un pedikīru var veikt retāk. Aparātam darbojoties, ir vibrācija, līdz ar to kājām tiek veikta masāža.
• Sausā pedikīra laikā izmanto instrumentus (abrazīvos uzgaļus), kas rotē ar aparāta palīdzību, pulējot nagus, koriģējot to formu, likvidējot un slīpējot sabiezējušo ādu, tai skaitā varžacis. Veicot pedikīru, vispirms jānotīra hiperkeratoze jeb uzstaigājums, kas novērojams visām vecuma grupām, tomēr izteiktāks tas ir gados vecākiem cilvēkiem. Cilvēka ādas virsējā slānī- epidermā-esošās šūnas nepārtraukti mainās. Novecojušās, tuvojoties ādas virsslānim, pamazām pārragojas un nolobās. Novecojot process palēninās, līdz ar to aizkavējas mirušo šūnu nolobīšanās un veidojas sabiezējumi uz papēžiem, elkoņiem un ceļiem- hiperkeratoze.
• Ja ir kāds lielāks sabiezējums, to sausā pedikīra procedūras laikā iespējams noņemt ar vienreizējas lietošanas skalpeļa palīdzību. To dara uzmanīgi, neskarot dziļākos audus. Tiesa, tas nav nepieciešams visai pēdai, bet gan papēdim un pēdas šķērsvelvei. Ienadžus apstrādā ar dimanta frēzēm, kuru darbības princips līdzinās zobārsta urbim, tādējādi atbrīvojot zonu pareizai nagu augšanai.
• Uz saplaisājušām pēdām ziest krēmu ir bezjēdzīgi, jo tās caur ādas biezo kārtu neiesūksies. To dara tikai pēc tam, kad veikts pedikīrs, un problemātiskām pēdām iesaka krēmus ar dziedinošu vai ārstējošu efektu. 

 

DAŽI PRAKSTISKI PADOMI PĒDU KOPŠANAI

• Reizi nedēļā kājām būtu ieteicamas vanniņas ar jūras sāli, ozola mizu novārījumu vai kādu kāju kopšanas līdzekli, kuram piemīt pretnoguruma efekts.
• Profilaktiskā nolūkā pēdas var pavannot arī kumelīšu, kliņģerīšu tējas novārījumā vai ūdenī, kam uz vienu litru pievienota viena ēdamkarote sodas, ābolu etiķa vai jūras sāls. Tas mazinās dermatoloģisku saslimšanu risku.
• Ja pēdas vanno biežāk nekā reizi nedēļā un ilgāk par desmit minūtēm, tiek traucēti fizioloģiskie procesi starp ādas atmirušo un veselo slāni, kā arī traumēta veselā āda. Tas ir iemesls ādas sacietējumiem, sausai un plaisājošai ādai.
• Apstrādājot raupjās pēdu daļas, vīles un pumekus vajadzētu lietot reizi nedēļā vai pat retāk, jo āda uz pēdām tik ātri neatmirst. Nav ieteicams to darīt ar žileti vai asām papēžu vīlēm no metāla.
• Pēc pēdu apstrādes tās pabaro un mīkstina ar speciāliem kāju krēmiem vai maskām.
• Kāju pēdas var noberzt arī ar citrona šķēlīti, bet pēc tam ieziest ar olīveļļu. Citronskābe darbosies kā skrubis, nolobīs veco raga kārtu, gan būs aizsardzības līdzeklis pret sēnīšu infekciju, savukārt olīveļļa mīkstinās ādu.
• Lai izvairītos no hiperkeratozes (ādas sabiezējumu veidošanās), ieteicams uzņemt A un D vitamīnu (tos satur arī zivju eļļa), kā arī uzturā lietot daudz šķidruma.