image
 

Doplerogrāfija


Doplerogrāfija ir asinsvadu izmeklēšana, un to veic ar speciālas iekārtas – doplera palīdzību. Aparatūra reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu asinsvados, ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām un funkcionālo stāvokli asinsvados.
Doplerogrāfija ir galvas,  sirds,
plaušu asinsvadu, kā arī roku un kāju asinsvadu izmeklēšana.


Doplerogrāfijas izmeklējumus bieži pielieto papildus ehokardiogrāfijas (sirds ultraskaņas) izmeklējumiem, kurus veic uz šīs pašas iekārtas.

Doplerogrāfiskie izmeklējumi:
- Neirosonogrāfija, galvas vai brahiocefālo asinsvadu dupleksā doplerogrāfija.
Šī ir unikāla, darbietilpīga metode, kas precīzi pierāda smadzeņu asinsrites traucējumus un to pakāpi. Izmeklēšana ļauj spriest par asinsvadu lūmenu, ģeometrisko stāvokli, atklāj asinsvadu sašaurinājumus. Svarīgi to izdarīt pie dažāda rakstura galvassāpēm, galvas reiboņiem un paaugstināta asinsspiediena.
- Roku un kāju artēriju dupleksdoplerogrāfija. Šī metode parāda asins plūsmas kvalitāti ekstremitāšu asinsvados. Šo asinsvadu patoloģija ir bieži sastopama un izpaužas ar nepatīkamām sajūtām (tirpšanu, salšanu, pietūkumu, ekstremitātes paresnināšanos, sāpēm).
- Roku un kāju vēnu dupleksdoplerogrāfija. Šī metode parāda asins plūsmas kvalitāti ekstremitāšu asinsvados. Šo asinsvadu pataloģija ir bieži sastopama un izpaužas ar nepatīkamām sajūtām (tirpšanu, salšanu, pietūkumu, ekstremitātes paresnināšanos, sāpēm). Bieži kāju vēnu varikozi paplašinājumi ir saistīti tieši ar dziļo vēnu bojājumu, ko var atklāt tikai ar šo izmeklējumu.
- Transkraniālā dupleksdoplerogrāfija ar spektra analīzi un krāskodēta dupleksdoplerogrāfija ar spektra analīzi.

Doplerogrāfijas izmeklēšanas metodei nav vecuma ierobežojumu, procedūra ir nesāpīga un veselībai nekaitīga.

Doplerogrāfijas izmeklēšanas metodi izmanto ne tikai diagnostikai, bet arī, lai noteiktu nozīmētās ārstēšanas efektivitāti.

Pateicoties šajai  precīzajai diagnostikas metodei, ārsts saņem kompetentu un izsmeļošu informāciju par pacienta veselības stāvokli. Vadoties no diagnostikas rezultātiem tiek nozīmēta nepieciešamā ārstēšana.

* Veicot neirosonogrāfiju, veic galvas duplekso doplerogrāfiju kopā ar brahiocefālo asinsvadu duplekso doplerogrāfiju, tādējādi izmeklējuma cenu sastāda maksa par diviem izmeklējumiem

** Kāju artēriju dupleksdoplerogrāfija ar spektra analīzi tiek veikta kopā ar apakšējo ekstremitāšu vēnu dupleksa skanēšanu un doplerspektranalīzi, tādējādi izmeklējuma cenu sastāda maksa par diviem izmeklējumiem

- Pakalpojumu apmaksā valsts, ja pacients uzrāda speciālista nosūtījumu
  Pacienta iemaksa


  Pakalpojumu cenrādis

Šo pakalpojumu piedāvā:

Ilmārs Pastars

Ilmārs Pastars

Ieva Zimaiša

Ieva Zimaiša

Zane Vīksna

Zane Vīksna

Sandra Avotiņa

Sandra Avotiņa