image
 

Rentgens

Digitālā rentgenogrāfija
Salīdzinājumā ar parastajām rentgena uzņemšanas metodēm, digitālais rentgens samazina apstarojumu devu. Tiek veikti visi konvencionālās rentgenoloģijas pamatzimeklējumi:

• Kustību un balsta orgānu rentgena uzņēmumi (kaulu, locītavu t.sk. mugurkaula);
• deguna blakus dobumu rentgena uzņēmumi;
• zobu rentgens;
• krūšu kurvja orgānu (plaušas, sirds) rentgena uzņēmumi.

! Neatkarīgi no tā, vai pacients veic maksas vai valsts finansētu rentgena izmeklējumu, obligāti nepieciešams ārsta nosūtījums.
Pamatojums:  MK noteikumi Nr.482 Noteikumi par aizsardzību pret jonizējošo starojumu medicīniskajā apstarošanā, 12. un 14.punkts.

Izmeklējumu rezultātā iegūst digitālā formāta rentgenuzņēmumus, kas centralizēti uzglabājas speciālā rentgenattēlu arhivēšanas sistēmā. Datus izsniedz dažādos datu nesējos.Tā kā šos datus saglabā "Dicom- 3" formātā tie ir atpazīstami jebkurā pasaules medicīnas iestādē, kur lieto modernas digitālas iekārtas, un nepieciešamības gadījumā izmeklējumus var pārsūtīt citām ārstniecības iestādēm elektroniski, turklāt visi iepriekš veiktie vizuālās diagnostikas izmeklējumi tiek ilglaicīgi glabāti. Izmeklējumus iespējams saglabāt ārējos informācijas nesējos (CD, DVD u.c. formātā). Visus rentgena vizuālās diagnostikas attēlus kvalitatīvi var izdrukāt dažādos lielumos un veidos- uz vienas izdrukas savietojot dažādus attēlu diagnostiskas izmeklējumus. Pateicoties speciālai attēlu pārlūkošanas un apstrādes programmai, pieejamas plašākas attēlu izvērtēšanas iespējas- attēlu iespējams palielināt, samazināt, padarīt kontrastaināku, to aplūkot mīksto un cieto audu režīmā un tādejādi veikt precīzus mērījumus.

RENTGENA KABINETA DARBA LAIKS:
P:  8:00 - 15:30
O:  8:00 - 15:30
T:  8:00 - 15:30
C:  8:00 - 15:30
P:  8:00 - 14:00

- Pakalpojumu apmaksā valsts, ja pacients uzrāda speciālista nosūtījumu
  Pacienta iemaksa


  Pakalpojumu cenrādis

Šo pakalpojumu piedāvā:

Inguna Ambulte

Inguna Ambulte

Romans Sretenskis

Romans Sretenskis

Edmunds Kalniņš

Edmunds Kalniņš

Ziedone Jankovska

Ziedone Jankovska