image
 

Bobata terapija

Nu jau vairāk kā 50 gadus pasaulē pazīstama zīdaiņu vingrošanas metodika- Bobata terapija, ko izveidojuši dzīvesbiedri Bobati, kuri pēc specialitātes bija fizioterapeite un neirofiziologs. Šī metode ir saudzīga un balstīta uz neirofizioloģiskiem pamatiem - tiek veicinātas tās bērna kustības, kas attiecīgajā vecumā viņa attīstībā ir ieprogrammētas no dabas. Bobata metode ir pielietojama bērniem kvalitatīvu kustību attīstības veicināšanai, kā arī bērniem ar tonusa izmaiņām.

Vingrošana zīdainim nepieciešama, lai viņš mācītos just savu ķermeni, līdzsvarotu muskuļu tonusu, novērstu ķermeņa asimetriju un apgūtu daudzveidīgas kustības. Pierādīts, ka bērni, kuri pirmajā dzīves gadā vingro, jūtas drošāk, labāk orientējas telpā un izjūt kustību prieku. Ir gadījumi, kad vingrošana vajadzīga ārstnieciskos nolūkos, ja bērnam ir muskuļu disbalanss, neiroloģiskas problēmas, ja viņš cietis no neliela skābekļa bada grūtniecības laikā vai dzemdībās vai arī pirmajos dzīves mēnešos ticis nepareizi celts, nests, ģērbts.

Vingrošana pie fizioterapeita nāk par labu jebkura bērna attīstībai. Vecāki paši nevar ar zīdainīti precīzi izpildīt šos vingrojumus, jo tam nepieciešamas attiecīgas profesionāas zināšanas un iemaņas, taču fizioterapeits var parādīt, kas jādara ikdienā mājās, lai bērns labāk apgūtu kādu noteiktu kustību.


  Pakalpojumu cenrādis

Šo pakalpojumu piedāvā:

Jekaterina Čertova

Jekaterina Čertova

Velga Stūrīte

Velga Stūrīte

Ilze Buša

Ilze Buša

Ingūna Šmite

Ingūna Šmite

Vita Vītiņa

Vita Vītiņa