image
 

 

Valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi

     Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību, to ārstniecības pakalpojumu veidus un apjomus, kuri tiek apmaksāti no valsts budžeta un pakalpojuma saņēmēja līdzekļiem, samaksas kārtību par minētajiem pakalpojumiem, kā arī kārtību, kādā veidojamas plānveida veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas pretendentu rindas nosaka 2018.gada 28.augusta Ministru kabineta noteikumi Nr.555 "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un finansēšanas kārtība."          

     Zemgales veselības centrā tiek sniegti valsts apmaksāti ambulatorie sekundārie veselības aprūpes pakalpojumi, par kuriem 2022. gada 4.janvārī noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu sekojošās programmās 2022.gadam:

Speciālistu konsultācijas:

-Ginekoloģija

Manipulācijas:

  • brahiocefālo asinsvadu duplex  skenēšana;
  • transkraniāla krāskodēta dupleksskenēšana

 - Datortomogrāfija

- Rentgenoloģija

- Osteodensitometrija

- Endoskopija:

  • Resnās zarnas izmeklēšana;
  • Gastroskopija

- Ultrasonogrāfija

- Neiroelektrofizioloģiskie funkcionālie izmeklējumi

- Sirds asinsvadu sistēmas funkcionālie izmeklējumi:

Fizikālās medicīnas pakalpojumi bērniem:

Rehabilitācijas pakalpojumi

Dienas stacionāra pakalpojumi
- Neiroloģisko un iekšķīgo slimību ārstēšana dienas stacionārā

- Vispārējie ķirurģiskie pakalpojumi dienas stacionārā

- Gastrointestinālās endoskopijas dienas stacionārā

- Anestezioloģija

- Ginekoloģija

     Valsts apmaksātiem pakalpojumiem  pacients maksā tikai pacienta iemaksu, taču tā kā valsts līdzekļi ir ierobežoti, iespējams veidojas rindas. ! Valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus ārstniecības iestāde sniedz līgumā ar Nacionālo veselības dienestu finansējuma ( kvotas) ietvaros. Ja pacientu skaists ir lielāks, tie tiek pierakstīti uz nākamo mēnesi un tādējādi veidojas gaidīšanas rinda uz pakalpojumu.

     Zemgales veselības centrs  sniedz iespēju apmeklēt ārstu, veikt diagnostiku u.c., ārpus gaidīšanas rindas, pierakstoties pie ārsta uz maksas pieņemšanas laiku. Par pakalpojumiem var norēķināties ar polisi (maksā apdrošinātāja firma) vai  ar saviem līdzekļiem. Maksas cenrādis atrodas reģistratūrā informatīvajā stendā un mājaslapā www.zvc.lv pie katra speciālista cenrādis ar pakalpojumiem, ko veic.